Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

by

Kategoria Wydarzenia

Opublikowano 13 stycznia 2013


W niedzielę, 13 stycznia 2013 roku w myśl hasła: „Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów” odbyła się zbiórka pieniędzy w ramach XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku orkiestra Jurka Owsiaka zbierała pieniądze na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka oraz na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo – leczniczych. Głogóweccy wolontariusze: Aleksandra Jagiełło, Agnieszka Sikorska, Agata Sierecka, Julia Imiołek, Matylda Wojtanowicz, Sabina Pustułka, Andrea Rudy, Alicja Staś, Weronika Wdowiak, Julia Nowak, Zuzanna Nieckarz, Emilia Tymkiewicz, Marta Sikorska, Małgorzata Rajczakowska, Jessica Wojciechowska, Karolina Cerkowniak, Oktawia Dziedzic i Angelika Marcioch, uzbierali: 8. 378, 63 zł oraz 3.43 Є i 217 KČ. Jest to naprawdę bardzo dobry wynik, mając na uwadze warunki pogodowe, jakie panowały ówczesnej niedzieli oraz niewątpliwie cieszy fakt, iż uzbierana kwota z każdą kolejną WOŚP jest coraz wyższa.

Najlepszą wolontariuszką wśród głogóweckiej młodzieży okazała się Alicja Staś, która sama zebrała ponad 1000 zł. Na szczególne wyróżnienie zasługują również Agata Sierecka, Andrea Rudy, Aleksandra Jagiełło, których zawartość puszek okazała się równie imponująca.
Finał WOŚP połączono z Festiwalem Kolęd. Koncert odbył się o godz. 17.00 w Kościele Parafialnym, a przed głogówecką publicznością zaprezentowały się dwie orkiestry: Kaprys oraz Moravska Veselka, łącznie około stu osób. Koncert spotkał się z dużym uznaniem ze strony przybyłych, którzy nagrodzili występujących gromkimi brawami.

Dyrektor MGOK- Rafał Miczka dziękuje wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie w zbiórkę oraz głogóweckiej policji za pomoc w jej realizacji.

J.B.


Dodaj komentarz