WOŚP – 2015

Opublikowano 11 stycznia 2015

W niedzielę, 11 stycznia 2015 roku w myśl hasła: ?Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów? odbyła się zbiórka pieniędzy w ramach XXIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra Jurka Owsiaka, po raz kolejny zbierała pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Głogóweccy wolontariusze: Agnieszka Sikorska, Agata Sierecka, Alicja Staś, Zuzanna Nieckarz, Marta Sikorska, Małgorzata Rajczakowska, Oliwia Frączek, Paulina Pol, Paulina Janocha, Patrycja Tomala, Aleksandra Bogocz, Weronika Strzelczyk, Oliwier Zgorzelski, Daniel Czeczil i Żaneta Białek, uzbierali: 8. 069, 34 zł oraz 8 ?. Jest to naprawdę bardzo imponujący wynik !!!

Najlepszą wolontariuszką wśród głogóweckiej młodzieży okazała się Żaneta Białek, która sama zebrała ponad 1000 zł. Na szczególne wyróżnienie zasługują również Weronika Strzelczyk, Agata Sierecka i Zuzanna Nieckarz, których zawartość puszek okazała się równie imponująca.

Finał WOŚP połączono z Festiwalem Kolęd. Koncert odbył się o godz. 17.00 w Kościele Parafialnym, a przed głogówecką publicznością zaprezentowały się dzieci i młodzież z gminy Głogówek. Koncert spotkał się z dużym uznaniem ze strony przybyłych, którzy nagrodzili występujących gromkimi brawami.

Dyrektor MGOK- Rafał Miczka składa serdeczne podziękowania wszystkim wolontariuszom, tym młodszym i tym starszym, za aktywny udział w 23 Finale WOŚP, jak również rodzicom i opiekunom za pomoc i wsparcie oraz wszystkim ludziom dobrej woli za okazane serce. Szczególne podziękowania kieruje również do Pizzerii Angelo i pana Adama Fidota, za wsparcie głogóweckich wolontariuszy swoimi smakowitymi pizzami, uznając, że dobry wolontariusz, to najedzony wolontariusz, jak również do głogóweckiej policji, która czuwała nad bezpieczeństwem całodniowej zbiórki.

Dziękujemy i Sie ma za rok !!!

J.B