Program PZU Trasy Zdrowia w Głogówku

Opublikowano 1 maja 2015

Nasza gmina przystąpiła do Programu PZU Trasy Zdrowia edycja 2015. Pierwsze warsztaty konsultacyjne odbyły się 30 kwietnia 2015 r. w MGOK. W spotkaniu uczestniczyło ok. 10 osób. Warsztaty prowadził Krzysztof Polewski z Fundacji V4Sport, który przedstawił założenia programu. Tomasz Mazur z UM w Głogówku omówił dwa proponowane warianty tras. Pierwsza trasa miałaby znajdować się w parku miejskim w Głogówku, druga – w Olszynce.

Uczestnicy spotkania zostali podzieleni na dwie grupy. Każda z grup pracowała osobno, ustalając m.in. plusy i minusy poszczególnych tras. Po wspólnym omówieniu zalet i wad poszczególnych tras, zgodnie wybrano wariant trasy w parku miejskim. Podczas spotkania padło wiele pomysłów, jak można by w przyszłości wykorzystać trasę zdrowia i organizować, w związku z jej powstaniem, wiele ciekawych imprez rekreacyjnych dla całych rodzin. Kolejne spotkanie konsultacyjne odbędzie się 13 maja o godz. 17.00.

A.M.