Wtorkowe Kino Głogóweckie

by

Kategoria Wydarzenia

Opublikowano 10 maja 2015


9 maja 2015 r. w sali widowiskowej Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku, po raz kolejny, zawitało Opolskie Kino Objazdowe.

Tym razem całodniowy maraton filmowy rozpoczęła projekcja filmu producentów wielkiego przeboju polskich kin – „Świadectwa”, w którym zostały ukazane niezwykłe, nigdy wcześniej nie publikowane materiały, pokazujące prywatne oblicze Jana Pawła II. „Apartament” dał widzom niepowtarzalną szansę poznania Papieża Polaka takim, jakim znało go tylko kilku najbliższych przyjaciół i współpracowników. W filmie wykorzystano niezwykłe, niepublikowane do tej pory materiały wideo, stanowiące zapis prywatnych wyjazdów, rozmów i spotkań Jana Pawła II.

W repertuarze znalazł się również film, który w Stanach Zjednoczonych odniósł niezwykły sukces kasowy. Nie powinno jednak to nikogo dziwić, gdyż „San Andreas”, film Brada Peytona spełnia bowiem wszystkie wymogi gatunku filmu katastroficznego.

Kinowy wieczór zamknął „Mad Max: Na drodze gniewu”. Niezwykle intensywna produkcja, która już teraz ma prawo pretendować do miana najlepszego blockbustera tego roku. Film Millera okazał się gratką zarówno dla widzów nie zaznajomionych z oryginalną trylogią, jak i dla jej fanów – reżyser wtłoczył tutaj całą masę autocytatów z poprzednich części i ani na moment nie zdejmuje nogi z pedału gazu. Nowy „Mad Max” zdecydowanie wyróżnia się na tle dzisiejszych, przepełnionych CGI blockbusterów. Można powiedzieć nawet więcej – to prawdziwy unikat.

Jak widać Objazdowe Kino, to bardzo atrakcyjna propozycja dla mieszkańców lokalnej społeczności, na którą serdecznie zapraszamy.

J.B


Dodaj komentarz