Wieczór Teatralny

Kategoria Galeria,Kółko teatralne,Wydarzenia

Opublikowano 18 czerwca 2015

17 czerwca 2015 r. w sali widowiskowej MGOK, odbył się już kolejny wieczór ze sztuką teatralną. Tym razem na głogóweckich deskach przedstawiono dwa spektakle: „Brzydkie Kaczątko” wg Hansa Christiana Andersena oraz „Łysą Śpiewaczkę” wg Eugenio Ionesco, oba w reżyserii Waldemara Lankuafa.

Pierwszy spektakl w wykonaniu dziecięcej grupy teatralnej z Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku, ukazał ponadczasową opowieść o perypetiach małego łabędzia, który na swej drodze ku dorosłości musi stawić czoła licznym upokorzeniom ze strony współbraci zwierząt. Dopiero przemiana w przepięknego królewskiego łabędzia sprawia, że kaczątko zostaje zaakceptowane przez otaczający je świat, ale czy tak jest w porządku…? Spektakl w wykonaniu najmłodszych aktorów, uczy tolerancji i zwraca uwagę widza na problem odmienności wskazując, że należy ją akceptować i być wrażliwym oraz reagować na każdy przejaw agresji, jaką może wywoływać fakt, że ktoś jest inny niż wszyscy.

Spektakl drugi, w wykonaniu grupy teatralnej „Nienażarty” z Kędzierzyna – Koźla przedstawił absurd istnienia, czyli „Łysą Śpiewaczkę Eugene Ionesco. Całość dramatu wypełniona powierzchownymi, niczego nie wyrażającymi wypowiedziami dwóch mieszczańskich małżeństw, państwa Smith i państwa Martin, oraz kapitana straży pożarnej i od czasu do czasu służącej ukazał groteskowość tej “antysztuki” pozbawionej intrygi.

Wszyscy artyści stanęli na wysokości zadania i bardzo dobrze poradzili sobie z rolami, oddając magię i urok każdej z historii. Aktorzy i reżyser przedstawień, Waldemar Lankauf, zostali nagrodzeni gromkimi brawami i owacjami