Sukces w Brodnicy

Kategoria Galeria,Wydarzenia

Opublikowano 19 czerwca 2015

Grupa teatralna – „W kratkę” ( od września 2014 już młodzieżowa) działająca w MGOK w Głogówku zdobyła BRĄZOWY BUT, czyli III miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Brodnicka Uczta Teatralna w Brodnicy k. Torunia – 19 – 21.06.2015 r.
Zaprezentowała tam spektakl „Nuda” na motywach tekstu Grzegorza Sławińskiego ( 2 sceny dziewczęta napisały samodzielnie).
W konkursie wystąpiło 13 grup teatralnych, m.in. z Torunia, Kutna, Sopotu, Pszczyny, Garwolina, Kędzierzyna – Koźla.
Jury podkreśliło wysoki poziom aktorstwa, zróżnicowanie charakterologiczne postaci i wyrazistą prawdę pokoleniową, która mówi o kondycji młodych ludzi.
Warto dodać, że przedstawienie to przed oficjalną premierą w Głogówku, 26.04.2105 r. zdobyło wyróżnienie na XIX Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym – „Maska” w Chełmie (woj. lubelskie) w marcu 2015, co dla wszystkich było sporym zaskoczeniem, gdyż po raz pierwszy spektakl z Głogówka, który nie miał jeszcze premiery został zauważony na ogólnopolskim festiwalu.W przedstawieniu kreacje aktorskie stworzyły: Małgorzata Rajczakowska, Karolina Miłek, Marta Sikorska i Zuzanna Nieckarz, a wyreżyserował go Waldemar Lankauf.

W.L