Taniec Triadyczny

Kategoria Galeria,Wydarzenia

Opublikowano 24 czerwca 2015

23 czerwca 2015 r. na sali widowiskowej Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku, Niemieckie Towarzyswo Oświatowe razem z grupą taneczną „Przecinek” z Brożca, zaprezentowało niezwykłe artystyczno – taneczne widowisko oparte na tańcu triadycznym.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu dzieci, młodzieży i rodziców oraz kostiumografa i choreografa, powstała autorska dramaturgia, choreografia, jak również wystawne kostiumy. Podstawą tańca triadycznego był triadyczny balet, awangardowy z abstrakcyjnymi kostiumami, akcentującymi geometrię i budowę ludzkiego ciała oraz kształtującymi jego ruchy. Widowisko było adaptacją „Bajki o Lodowym Kryształku” z 1928 roku, której autorem jest regionalny pisarz Alfons Teuber z Kłodzka. Nad całością projektu, który zostanie przedstawiony jeszcze w Krapkowickim Ośrodku Kultury oraz w Teatrze Eko Studio w Opolu, jest pani Karolina Osietzki a instruktorem grupy, pani Ewa Magosz.