Teatralny sukces

Kategoria Kółko teatralne,Wydarzenia

Opublikowano 31 maja 2016

Informujemy, iż nasza Grupa Teatralna „W Kratkę” prowadzona przez Waldemara Lankaufa, znalazła się w piętnastce najlepszych zespołów teatralnych, które brały udział w 37 Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Dziatwa” 2016, pokonując liczną, ogólnopolską konkurencję.
Dziewczęta przedstawiły „Nudę” wg Grzegorza Sławińskiego w reżyserii Waldemara Lankaufa, która już wcześniej zdobyła nagrody na Ogólnopolskich Festiwalach Teatralnych w Chełmie, Brodnicy i Nysie.

Od wielu lat Przegląd odbywa się pod patronatem honorowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji Narodowej, Wojewody Łódzkiego, Marszałka Województwa Łódzkiego oraz Prezydenta Miasta Łodzi. Uważany jest za jeden z najważniejszych przeglądów teatrów dziecięcych i młodzieżowych w Polsce.
Motywem przewodnim wszystkich elementów 37. edycji „Dziatwy” była muzyka z jej wielowymiarowym oddziaływaniem na pracę zespołu, budowę scenariusza i dynamikę spektaklu, komunikację z widzem.

Serdecznie gratulujemy!!!