Baner

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. "Smaki dobrego życia" - modernizacja kuchni oraz wyposażenie zaplecza kuchennego Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku na potrzeby prowadzenia warsztatów kulinarnych" mająca na celu stworzenie warunków do prowadzenia warsztatów kulinarnych oraz informatycznych przez przystosowanie obiektu Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku do prowadzenia zintegrowanej działalności, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

30. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena

Zapraszamy Państwa do uczestnictwa w 30. Śląskim Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena, który odbywać się będzie od 15 września do 2 października 2022 roku w Głogówku*.

Jubileuszową, trzydziestą odsłoną Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena będą rządzić światy równoległe. Rozbiegania i zatrzymania, moda i staroświeckość, a przy tym melancholia             i wizje energetyczne. Momentami, odmienne ujęcia klasyki, dostarczą podczas tegorocznego Festiwalu wiele satysfakcji. Taka rocznica to idealny pretekst, by uświadomić sobie, że to, co najbardziej imponuje nam w muzyce, to jej niejednoznaczność.

Program tegorocznej edycji festiwalu rozpoczną otwarte warsztaty chóralne i kształcące emisje głosu, natomiast pierwszy koncert wybrzmi dziełem samego patrona – kwartetem smyczkowym Serioso w aranżacji na oktet. Taki start, na wskroś gęsty i technicznie eksperymentalny symbolicznie odnosi się do wydarzeń z 1806 roku, gdy na zamku w Głogówku Ludwig van Beethoven tworzył V Symfonię, a goszczącemu go, głogóweckiemu hrabiemu Franzowi von Oppersdorff, dedykował IV Symfonię B-dur Op. 60. Ponad dwieście lat później, ten głośny epizod nabiera pogłębionego charakteru, ale jednak pozostaje w swym wymiarze bardzo intymny. Poza tym, dzięki najlepszym gościom tego jubileuszu: Baltic Neopolis Virtuosi, Tomaszowi i Adamowi Tomaszewskim, Hyukowi Lee, Wajnberg Trio, Orkiestrze Filharmonii Opolskiej oraz Metropolis Piano Quartet, słuchacze będą mogli poznać muzyczne koncepcje – wyrazowo odmienne od tych uznanych za kanoniczne. Tegoroczne święto muzyki to także okazja do zaprezentowania lokalnych debitów, podczas których usłyszymy Juliannę Trinczek i Rafała Porembę.

30. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena udowadnia,
że klasyka nie popadła w rutynę.

Informacje na temat koncertów: http://muzeum.glogowek.pl/30-slaski-festiwal_im-ludwiga-van-beethovena

*wejście na wszystkie koncerty jest bezpłatne

Obraz: