Baner

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. "Smaki dobrego życia" - modernizacja kuchni oraz wyposażenie zaplecza kuchennego Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku na potrzeby prowadzenia warsztatów kulinarnych" mająca na celu stworzenie warunków do prowadzenia warsztatów kulinarnych oraz informatycznych przez przystosowanie obiektu Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku do prowadzenia zintegrowanej działalności, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Tło - tutaj jesteś

Sukces w Brodnicy

Grupa teatralna – „W kratkę” ( od września 2014 już młodzieżowa) działająca w MGOK w Głogówku zdobyła BRĄZOWY BUT, czyli III miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Brodnicka Uczta Teatralna w Brodnicy k. Torunia – 19 – 21.06.2015 r.

Zaprezentowała tam spektakl „Nuda” na motywach tekstu Grzegorza Sławińskiego ( 2 sceny dziewczęta napisały samodzielnie).
W konkursie wystąpiło 13 grup teatralnych, m.in. z Torunia, Kutna, Sopotu, Pszczyny, Garwolina, Kędzierzyna – Koźla.
Jury podkreśliło wysoki poziom aktorstwa, zróżnicowanie charakterologiczne postaci i wyrazistą prawdę pokoleniową, która mówi o kondycji młodych ludzi.
Warto dodać, że przedstawienie to przed oficjalną premierą w Głogówku, 26.04.2105 r. zdobyło wyróżnienie na XIX Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym – „Maska” w Chełmie (woj. lubelskie) w marcu 2015, co dla wszystkich było sporym zaskoczeniem, gdyż po raz pierwszy spektakl z Głogówka, który nie miał jeszcze premiery został zauważony na ogólnopolskim festiwalu.W przedstawieniu kreacje aktorskie stworzyły: Małgorzata Rajczakowska, Karolina Miłek, Marta Sikorska i Zuzanna Nieckarz, a wyreżyserował go Waldemar Lankauf.

W.L

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz: