Baner

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. "Smaki dobrego życia" - modernizacja kuchni oraz wyposażenie zaplecza kuchennego Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku na potrzeby prowadzenia warsztatów kulinarnych" mająca na celu stworzenie warunków do prowadzenia warsztatów kulinarnych oraz informatycznych przez przystosowanie obiektu Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku do prowadzenia zintegrowanej działalności, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Tło - tutaj jesteś

Premiery teatralne

Z przyjemnością zapraszamy na nadchodzące dwie premiery teatralne w wykonaniu młodych aktorów Centrum Kultury w Głogówku! 

To wyjątkowe okazje, by zanurzyć się w świat sztuki i doświadczyć magii teatru na własnej skórze...

 

"Kopciuszek" - klasyczna baśń, która przenosi widzów w magiczny świat, gdzie marzenia stają się rzeczywistością. To idealna propozycja dla całej rodziny, dla osób w każdym wieku, które chcą oderwać się od codziennych trosk i przenieść się w świat marzeń.

"Januszek idzie na dyskotekę" to zupełnie inna historia, ale równie zabawna i pełna energii. Nasz spektakl opowiada historię Januszka, który jest zakochany w najpiękniejszej dziewczynie w szkole. Chce zrobić na niej wrażenie, ale wie, że musi nauczyć się tańczyć. Z pomocą przychodzi mu jego przyjaciółka, która uczy go najnowszych kroków tanecznych. Czy uda mu się zdobyć serce swojej wybranki? Przekonajcie się sami! "Januszek idzie na dyskotekę" to spektakl, który z pewnością rozśmieszy i poruszy każdego widza.

Głogóweckie premiery są znakomitą propozycją dla miłośników teatru i sztuki i nie tylko... 

W spektaklach wystąpią młodzi aktorzy Centrum Kultury w Głogówku:

- Klara Wawrzyniak- Maja Wolf

- Zosia Wolf

- Milena Mazurkiewicz

- Zuzia Stochmiałek

- Wiktoria Sądecka

- Franek Lęcznar

- Nikodem Wawrzyniak

- Mateusz Kuźnia

- Dawid Thomalla

- Patrycja Seremet

- Amelia Marcińska

- Kinga Wawrzyniak

- Milena Białek

- Julia Figurniak

- Maja Wolf

 

Reżyserią i adaptacją tekstu zajął się Waldemar Lankauf, który od lat cieszy się uznaniem głogóweckiej publiczności oraz jurorów licznych festiwali teatralnych w kraju.

26 kwietnia 2023 r. -- godz. 17.00 -- sala widowiskowa Centrum Kultury w Głogówku -- wstęp wolny

Zapraszamy serdecznie!

Obraz: