Baner

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. "Smaki dobrego życia" - modernizacja kuchni oraz wyposażenie zaplecza kuchennego Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku na potrzeby prowadzenia warsztatów kulinarnych" mająca na celu stworzenie warunków do prowadzenia warsztatów kulinarnych oraz informatycznych przez przystosowanie obiektu Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku do prowadzenia zintegrowanej działalności, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Tło - tutaj jesteś

Koncert Pieśni i Poezji

29 października 2015 r. w sali widowiskowej Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury odbył się niezwykły koncert poświęcony twórczości Bułata Okudżawy, w wykonaniu głogóweckiego barda, Stanisława Młynarskiego, przy akompaniamencie Macieja Łobosa – młodego, zdolnego i bardzo wrażliwego, głogóweckiego pianisty.

Koncert, przepełniał klimat zadumy oraz refleksji nad ludzkim losem, gdyż właśnie teksty piosenek Okudżawy tłumaczą nam jak ważne jest to, że jesteśmy razem, wzajemnie pomocni i przyjaźni. Nie zabrakło piosenek o miłości, godności i przemijaniu, które wychowały kilka pokoleń Polaków. Podczas całego wieczoru, dało się odczuć duchową wolność, gdyż pamiętajmy, że to właśnie Okudżawa, był i jest, jej wielkim symbolem – symbolem wolności słowa. Koncert Pieśni i Poezji Bułata Okudżawy, dzięki znakomitej prezentacji Stanisława Młynarskiego oraz Macieja Łobosa, złączył zgromadzoną publiczność wzajemną życzliwością, dobrocią, nadzieją i wiarą.

J.B.