Baner

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. "Smaki dobrego życia" - modernizacja kuchni oraz wyposażenie zaplecza kuchennego Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku na potrzeby prowadzenia warsztatów kulinarnych" mająca na celu stworzenie warunków do prowadzenia warsztatów kulinarnych oraz informatycznych przez przystosowanie obiektu Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku do prowadzenia zintegrowanej działalności, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Tło - tutaj jesteś

Sukces głogóweckich orkiestr

W niedzielę 21 czerwca 2015 r. w Lichyni w gminie Leśnica odbył się XXIII Przegląd Orkiestr Mniejszości Niemieckiej zorganizowany przez Śląskie Stowarzyszenie Samorządowe we współpracy z Burmistrzem Leśnicy.

W przeglądzie o charakterze konkursowym brało udział 20 orkiestr, w tym dwie z Głogówka. Całoroczna praca naszych zespołów została doceniona przez jury i tak Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Głogówka pod dyrekcją Rafała Miczki zdobyła III miejsce w kategorii orkiestr młodzieżowych, a kameralny skład Glogovia Brass prowadzony przez Roberta Trinczka zdobył I miejsce w kategorii orkiestr małych. Komisja konkursowa podkreślała, że poziom muzyczny orkiestr naszego regionu jest na bardzo wysokim poziomie i stale rośnie.

zdjęcia: Marcin Mond