Baner

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. "Smaki dobrego życia" - modernizacja kuchni oraz wyposażenie zaplecza kuchennego Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku na potrzeby prowadzenia warsztatów kulinarnych" mająca na celu stworzenie warunków do prowadzenia warsztatów kulinarnych oraz informatycznych przez przystosowanie obiektu Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku do prowadzenia zintegrowanej działalności, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Tło - tutaj jesteś

Wieczór z Kinem Drogi

30 kwietnia 2015 r. w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Głogówku, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wieczór z Kinem Drogi”.

Tym razem Grupa Wyprawowa Horyzont przedstawiła film fabularny opowiadający historię pewnej podróży, którą główny bohater odbył tylko po to, by posiąść niezbędną wiedzę do ratowania ludzi. Mowa tu o Rob’ie Cole, który jako dziecko po śmierci rodziców przygarnięty został przez wędrownego balwierza. To właśnie pod jego okiem uczy się reguł rządzących światem, a także opanowuje podstawy medycznej wiedzy. Życie chłopca odmienia spotkanie z wędrownym lekarzem, który, dostrzegając młodzieńczy talent i zapał, zaszczepia w nim marzenie o medycznych studiach pod kierunkiem sławnego na cały świat lekarza perskich królów Ibn Siny. Podejmując decyzję o wyprawie do arabskiego Isfahanu, Cole nie zdaje sobie sprawy z czekających go przygód i niebezpieczeństw.

Film ten, to wizualna podróż ze średniowiecznej Anglii do arabskiego świata Isfahanu, pełna poszukiwań odpowiedzi na pytania dotyczące tajemnic ludzkiego ciała. W tej długiej opowieści znalazło się miejsce na kino drogi, romans, dramat i thriller.

Wieczory z Kinem Drogi, to doskonały sposób na spędzenie wiosennych wieczorów i poznanie twórczości znakomitych reżyserów, na które serdecznie zaprasza MGOK oraz Grupa Wyprawowa Horyzont.

J.B

Obraz: