Baner

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. "Smaki dobrego życia" - modernizacja kuchni oraz wyposażenie zaplecza kuchennego Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku na potrzeby prowadzenia warsztatów kulinarnych" mająca na celu stworzenie warunków do prowadzenia warsztatów kulinarnych oraz informatycznych przez przystosowanie obiektu Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku do prowadzenia zintegrowanej działalności, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Tło - tutaj jesteś

Bezpieczna Kobieta

29 kwietnia 2015 r. w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Głogówku, odbyło się ostatnie spotkanie z cyklu „Bezpieczna Kobieta”, które kończyło bezpłatne warsztaty z samoobrony, prowadzone przez instruktorów samoobrony w izraelskim systemie KAPAP Krav-Maga: pana Artura Buczka, Aleksandra Pinkowskiego oraz Michała Ciępka.

Tym razem, warsztaty rozpoczął wykład oraz krótka część praktyczna z zakresu udzielania pierwszej pomocy, w wykonaniu pana Rafała Siereckiego.Na tych specjalnych zajęciach panie miały okazję zapoznać się i przećwiczyć techniki pozwalające obronić się w najbardziej typowych sytuacjach ataku na ulicy, takich jak próby rabunku, kradzieży, czy gwałtu. Kurs samoobrony pozwolił uświadomić paniom, że są w stanie same obronić się przed napastnikiem, i że w takim starciu nie są bezbronne, jak również uwierzyć we własne siły i zachęcić do regularnej aktywności fizycznej, niekoniecznie związanej z Krav Magą.

Na zakończenie, wszystkie Panie otrzymały certyfikaty uczestnictwa w warsztatach oraz gratulacje z rąk głównego prowadzącego p. Artura Buczka.
Zajęcia miały charakter otwarty, a ich kontynuacja zaplanowana jest na jesień br.
Serdecznie zapraszamy !!!

Obraz: