Baner

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. "Smaki dobrego życia" - modernizacja kuchni oraz wyposażenie zaplecza kuchennego Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku na potrzeby prowadzenia warsztatów kulinarnych" mająca na celu stworzenie warunków do prowadzenia warsztatów kulinarnych oraz informatycznych przez przystosowanie obiektu Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku do prowadzenia zintegrowanej działalności, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Tło - tutaj jesteś

Wieczór Premier Teatralnych

29 kwietnia 2015 r. w sali widowiskowej Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku, odbył się Wieczór Premier Teatralnych w wykonaniu grup „W Kratkę” działających przy Domu Kultury w Głogówku.

Podopieczni Waldemara Lankaufa przedstawili dwie sztuki; grupa młodsza: „Osła” Pierre’a Gripari, sztukę opartą na swobodnie potraktowanych motywach japońskiej farsy pt. Jishaku, natomiast grupa starsza „Nudę” Grzegorza Sławińskiego o czterech współczesnych nastolatkach, dla których miasto jest prawdziwym odniesieniem do wartości i wzorcem zachowań. Spektakl ukazuje postawy młodych dziewcząt wobec życia i środowiska, z którego się wywodzą oraz ich młodzieńcze fascynacje i rozczarowania. Obnaża również wewnętrzną pustkę młodego pokolenia jako rezultat braku zainteresowań i konkretnych życiowych celów. Świadomie zastosowana teatralna stylistyka kiczu tworzy uroczy, nieco naiwny obraz nastolatek zamknięty w określone ramy czasowe, wyznaczone znudzeniem w oczekiwaniu na cokolwiek i kogokolwiek.

Młodzi artyści stanęli na wysokości zadania i bardzo dobrze poradzili sobie z rolami, oddając magię i urok każdej z historii. Aktorzy i reżyser przedstawień, Waldemar Lankauf, zostali nagrodzeni gromkimi brawami i owacjami na stojąco.

J.B

Obraz: