Niedzielne Kino Głogóweckie

14 maja 2015 r. w sali widowiskowej Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku, po raz kolejny, zawitało Opolskie Kino Objazdowe.

Tym razem całodniowy maraton filmowy rozpoczęła pełna niezwykłych przygód i znakomitego humoru animowana opowieść o najbardziej kumatej żabce świata, czyli Rechotek. Twórcą filmu jest Chuck Powers, a głosu w polskiej wersji użyczyli m.in. Wojciech Mecwaldowski, Tomasz Kammel i Marzena Rogalska.

W repertuarze znalazł się również film, opowiadający historię urodzonej na początku XX wieku młodej kobiety, która wskutek wypadku przestaje się starzeć. Gdy poznaje mężczyznę, zaczyna rozważać wyjawienie sekretu swojej nieśmiertelności. „Wiek Adaline”, to melodramat w reżyserii Lee Tolanda Kriegera a  w roli tytułowej Adaline, wystąpiła piękna Blake Lively, której na ekranie partnerują Harrison Ford oraz Ellen Burstyn.

Nie zabrakło również filmu, który w Stanach Zjednoczonych odniósł niezwykły sukces kasowy. Nie powinno jednak to nikogo dziwić, gdyż „San Andreas”, film Brada Peytona spełnia bowiem wszystkie wymogi gatunku filmu katastroficznego.

Kinowy wieczór zamknęły dwie projekcje „Jurassic World”. Współczesna kontynuacja „Parku jurajskiego”, która cały czas bije rekordy popularności. Film Colina Trevorrowa zaliczył najlepszy weekend otwarcia w historii kina, w trzy dni po premierze zarabiając 524 mln dolarów, dodatkowo z bardzo dobrą muzyką dającą wspaniały klimat, dobrymi efektami, i ciekawą fabułą.

Jak widać Objazdowe Kino, to bardzo atrakcyjna propozycja dla mieszkańców lokalnej społeczności, na którą serdecznie zapraszamy.

J.B